СПІКЕРСТВО З POWER POINT: 10 ПОРАД ТЕХНІКІВ, ЯК УНИКНУТИ ПРОВАЛІВ

Спікерство З POWER POINT: 10 ПОРАД ТЕХНІКІВ, ЯК УНИКНУТИ ПРОВАЛІВ
1. Переконайтеся, що всі учасники побачать презентацію без спотворень.
Для налаштування параметрів слайда в PowerPoint відкрийте вкладку «Дизайн / Параметри сторінки» і виберіть відповідний Вам розмір слайда - 16х9 або 3Х4. Для страховки радимо мати з собою презентацію в 2 форматах - це дозволить Вам уникнути сюрпризів у вигляді спотворення зображення.
2. Завжди майте перехідники з собою.
Підключення до проектора відбувається через порти VGA або HDMI за допомогою кабелів. Якщо Ваш комп'ютер (спікера) не обладнаний портами VGA або HDMI привезіть з собою перехідники на один з цих портів, так як їх може не бути на локації в потрібний момент.
3. Обережно: ПО для захисту даних.
Якщо ІТ інженери компанії встановили на комп'ютер спікера ПО для захисту даних, то завчасно подбайте про те, щоб вони його зняли. Інакше є ризик в самий невідповідний момент зіткнутися з безліччю проблем, таких як неможливе підключення до загальнодоступних мереж wi-fi і т.д.
4. Порядок на робочому столі.
Скористайтеся можливістю розширити робочий стіл на 2 монітори. Так Ви зможете приховати файли і папки на основному робочому столі Вашого комп'ютера від глядачів в залі.
5. Youtube та інші он-лайн сервіси та сайти.
Якщо в презентації використовуються прямі посилання, поспішаємо попередити Вас про можливі збої. Краще заздалегідь скачайте всі файли на комп'ютер, вкажіть адреси посилань на них і будьте спокійні.
6. Коментарі до слайдів бачить тільки спікер.
Якщо Ви хочете, щоб на екрані Вашого комп'ютера було видно коментарі і наступні слайди, а глядачі на великому екрані бачили тільки слайд - налаштуйте демонстрацію слайдів за допомогою «Режиму доповідача», відкривши вкладку «Показ слайдів» і встановивши галочку на опції «Режим доповідача» .
7. Перемикач слайдів (презентер).
Заздалегідь замовте у організатора перемикач слайдів в презентаціях. Це значно зручніше, ніж стояти завжди біля комп'ютера. До того ж Ви зможете використовувати його в якості указки. Існує і сучасне альтернативне рішення - встановити Office Remote на телефоні і користуватися власним клікером.
8. Чи всі побачать дрібний шрифт на слайдах? Правило 2-3 метра або 60%.
Хочете переглянути створену презентацію в якості глядача? Подивіться на монітор Вашого ноутбука зі слайдом з відстані 2-3 метра. Вдається розглянути? Значить все в порядку. Також Ви можете встановити в «сортувальник слайдів» масштаб 60% і отримаєте відповідь на те ж питання.
9. Не залишайте тестування обладнання на останній момент.
Ркомендуємо за день (а краще пару днів) протестувати Вашу презентацію на гостьовому обладнанні. Впевненість в правильній спільній роботі обладнання та Вашого девайса, додасть виступу статус гарантовано успішного.
10. Запасний варіант.
Завжди майте запасний варіант презентації на знімному носії (флешка, карта пам'яті), хмарному сервісі або поштовій скриньці, в роздрукованому вигляді. І тоді виступ відбудеться за любої погоди і повороту подій.
P.S. І трохи творчого натхнення спікеру. Рекомендуємо освоїти Вам чи Вашим спікерам легендарні книги Ненсі Дуарте. Ненсі Дуарте - засновниця Duarte Design, однієї з найбільших компаній в Кремнієвій долині, що займаються дизайном, і загальновизнаний лідер в сфері розробки і створенні презентацій. Її книги-бестселлери- «Resonate: захопи аудиторію своєю яскравою історією» і «Slide:ology. Мистецтво створення видатних презентацій ».
Яскравих виступів Вам і Вашим спікерам!
#puschacongresshotel #puscharecommends