Кулінарний тимбілдинг: 9 порад по проведенню
✔️Чим менша група, тим душевніша атмосфера
З досвіду, чим менше група (до 50-60 чол.), Тим камерніше і тепліше атмосфера на майстер-класі, яскравіше проявляються і оцінюються кулінарні таланти кожного. Це правило не стосується масових майстер-класів (приготування борщу, плову, баноша і т.п.), де кількість учасників може досягати декількох сотень.
✔️Повар не завжди може стати яскравим ведучим
Модератори груп на майстер-класі, як правило, кухарі-професіонали своєї справи і їх покликання полягає в умінні смачно і віртуозно приготувати їжу, але не бути ораторами і ведучими. Тому рекомендуємо обов'язково залучати окремо ведучого на роль модератора загального процесу в разі тимбілдінгу.
✔️Відомий шеф-кухар
Ви можете запросити іменитого шеф-кухаря певного ресторану, переможця конкурсу, тим самим підвищивши цінність майстер-класу. Однак, пам'ятайте про нашу порадуі №2 і не опиніться в полоні завищених очікувань, просіть рекомендації.
✔️Якщо переслідуєте мету тимбілдінгу, то краще влаштувати «Кулінарний поєдинок»
Є 2 формати проведення кулінарного заходу - майстер-клас і тимбілдінг. Майстер-клас - це приготування нових страв разом «для душі», кожен освоює рецепт приготування і учасники просто отримують задоволення від процесу. Тимбілдинг - це змагальний захід, коли всіх учасників можна розділити на команди, вибрати журі, критерії оцінки (швидкість і злагодженість в приготуванні, креатив, назва, оформлення і т.п.) і в фіналі нагородити команду-переможця.
✔️Якщо кожна команда готує однакові страви - змагальний ефект яскравіше
Якщо Ви вибираєте збірний формат тимбілдінгу - хочете спробувати кілька варіантів страв (кухонь світу) для різних команд, то змагальний ефект може бути знівельовано. Тому вибирайте єдиний формат (наприклад, всі готують барбекю або юшку) для всіх команд.
✔️Враховуйте сезон
Всі майстер-класи, пов'язані з тістом краще відкласти на осінньо-зимовий період, тісто любить прохолоду або кімнатну температуру.
✔️Рекомендуємо формат майстер-класу / тимбілдінгу «все включено».
Уявіть, що гості приходять на майстер-клас / тимбілдинг голодні і починають готувати, що не завжди комфортно. Краще замовте для початку кава-паузу або невелике welcome-меню і за роботу. А далі, по мірі готовності їжі, можна доповнити спільну гастрономічну насолоду спеціальним меню для повноцінного прийому їжі (наприклад, фуршету).
✔️Підготуйте заздалегідь брендовану продукцію на пам'ять
Радимо підготувати заздалегідь переможцям пам'ятні подарунки у вигляді брендованих фартухів, ковпаків, келихів, можливо, незвичайних аксесуарів з корпоративними або гумористичними написами. Такі подарунки завжди знаходять відгук і подяку в душі учасників.
✔️Дотримуйтесь правил гігієни і санітарії
Можливо, ця думка, здасться Вам простою, однак, її упущення може призвести до непередбачених наслідків. Оскільки це ще й масове приготування їжі, всі гості повинні елементарно помити руки, одягнути одноразові рукавички, ковпаки, фартухи.
#puscharecommends